Дата публікації: 08.12.2021
До того ж походження алмазів, із яких виготовляють діаманти, також позначається на їхній вартості. Вони утворюються із вуглецю в надрах землі. Упродовж тисячоліть під величезним тиском породи вуглець перетворюється на білі камені, які нині видобувають у копальнях, наприклад, в Африці.
Видобуток алмазів — дуже складний і дорогий процес, що завдає серйозної шкоди довкіллю, оскільки для видобування коштовного мінералу доводиться викопувати величезні кар'єри й виймати величезну кількість породи. Вартість камені визначається зокрема й цим фактом.
Тому немає нічого дивного в тому, що діаманти нерідко пробують підробляти. Одна річ, якщо ви купуєте хоч і ненатуральний, але не менш гарний камінь, щоб заощадити. Та коли вам за ціною діаманта продають підробку, а ви про це навіть не здогадуєтеся — це зовсім інше. Тому важливо знати, як відрізнити діамант від підробки, зокрема й від цирконію.
Підробні діаманти бувають дуже різні. Фіаніт, гірський кришталь, безбарвний топаз і муасаніт — лише невелика їх частина. Якщо вам ніколи не доводилося перевіряти діаманти на справжність, ви можете легко стати жертвою несумлінних продавців або ювелірів, що вирішили заробити на вашій недосвідченості.
Підробки бувають натуральні, як-от безбарвний топаз, або штучні — наприклад, фіаніт, який виробляють лабораторним шляхом.
Що таке цирконій?
Важливо не плутати циркон і цирконій. Циркон — натуральний камінь білого, жовтого, червоного, блакитного чи іншого кольору, залежно від його хімічного складу. А от цирконій — елемент таблиці Менделєєва. Кубічний цирконій широко відомий як фіаніт — штучний діамант, що виготовляють у лабораторних умовах.
Удома перевірити справжність діаманта можна так:
Якщо маєте хоч найменший сумнів щодо того, чи натуральний камінь ви купуєте, зверніться до професійного ювеліра. Він зможе швидко визначити справжній перед вами діамант або цирконієва підробка.
Також важливо знати, що всі справжні діаманти мають спеціальні сертифікати, що підтверджують їхню справжність і якість. Після огранування каменям надають унікальний серійний номер і додають у спеціальну базу, яку можна легко знайти в інтернеті. Вам мають надати такий сертифікат, коли ви купляєте ювелірний виріб із діамантами. Перевіряйте, чи є камені в базі, перш ніж купувати. Якщо ж вам відмовляються надати потрібні документи, це вже привід задуматися, чи не намагається продавець ювелірного виробу з коштовними каменями вас обдурити.
Уважно вибирайте місце, де купуватимете прикраси з діамантами. Відрізнити справжній камінь від цирконію, не маючи відповідного досвіду, може бути дійсно важко. Значно легше пошукати в інтернеті відгуки про ювелірні салони. Ознайомтеся з ними й упевніться, що магазин, який вибрали, раніше не обманював власних клієнтів.
Якщо бажаєте бути стовідсотково певними, що вам до рук потрапить прикраса саме зі справжнім діамантом, а не фіанітом, звертайтеся до ювелірної майстерні Centaurus. Ми виготовляємо всі прикраси вручну й використовуємо лише сертифіковані діаманти, які ви обов'язково знайдете у відповідній базі за серійним номером.
На додачу майстерня Centaurus має такі переваги:
Ми знаходимо індивідуальний підхід до кожного клієнта, щоб якомога точніше втілити в життя його бажання. Звернувшись до нас, ви отримаєте ювелірні прикраси зі справжніми діамантами, які точно відповідатимуть вашим очікуванням!
Сподобалася стаття? Поділися з друзями у соціальних мережах:
Поділись своєю думкою або задай питання, що цікавить тебе! Ми завжди готові відповісти:
Залишіть свій коментар