Centaurus journal

Вічна привабливість вінтажних прикрас: подорож крізь історію

Вінтажні прикраси надзвичайно унікальні та цим приваблюють багатьох поцінувачів та колекціонерів. Але чи розглядали ви ці предмети як дещо більше, ніж просто прикраси? Адже такі речі можуть багато про що розказати й найчастіше це більше ніж сімейна реліквія. Вінтажні прикраси проходять подорож крізь призму часу та більшість з них мають цікаву історію. Окрім цього, володіння такою річчю дає багато переваг, саме тому слід відправитись на полювання. 


Чому варто купувати вінтажні прикраси?

Маючи у своїй колекції декілька вінтажних прикрас, ви отримуєте багато переваг, а саме:

  1. Частина історії. Придбання вінтажних прикрас дарує вам можливість заволодіти частиною чийогось минулого. З новими прикрасами ви не зможете подарувати собі таку можливість. І не варто виключати, що стара річ могла належати відомій людині або просто передавалась між поколіннями. А ще такі ювелірні вироби раніше створювались методами ручної роботи та з матеріалів, які наразі можливо не існують.

  2. Екологічність. Купуючи вінтажні прикраси, ви таким чином захищаєте землю. Зі старими предметами пов’язано менше видобутку металів та інших матеріалів, що призводить до зменшення забруднення навколишнього середовища та використання ресурсів Землі. Більшість старих ювелірних виробів містять метали та каміння у природній формі.

  3. Висока якість виробів. Старовинні прикраси не викликають сумнівів щодо якості. Такі предмети вже витримали випробовування часом. Завдяки старим методам обробки, вінтажні ювелірні вироби призначені для багаторічного використання. Сучасні прикраси не можуть гарантувати того самого. Отже, купуючи вінтажні речі, більшість з них навіть через сотню років мають гарний вигляд, попри те, що їх раніше носили.

  4. Це стильно та модно. Справжні поцінувачі люблять позачасову моду. Серед сучасних знаменитостей багато прихильників вінтажних речей і вони започатковують моду на вишукані старовинні прикраси. Додаючи до свого аутфіту вінтажні обручки, сережки, кулони та інші ювелірні вироби із золота, срібла або платини, ви робити гучну заяву і персоналізуєте свій стиль за допомогою речей, яких ви точно не знайдете в інших.

  5. Приваблива ціна. Вінтажні прикраси зазвичай коштують менше у порівнянні з аналогічними сучасними виробами. До того ж ви купуєте унікальну та гарну річ по привабливій ціні. Але існують виключення, дивлячись на те, яка історія у прикраси.


Які вироби вважаються вінтажними?

Не кожна старовинна річ відноситься до вінтажу. Вінтажний означає унікальний, рідкісний та ексклюзивний. Експерти класифікують вінтажними аксесуари, виготовлені в період з вікторіанської епохи до Першої світової війни, закінчуючи 90-ми роками минулого століття. Проте це лише умовні часові межі. Сьогодні деякі речі, які були виготовлені на початку 2000-х вважають вінтажними.


Як розрізняти вінтажні прикраси?

Старовинні ювелірні вироби розрізняють по даті виготовлення, а також приналежності до конкретного стилю. Розглянемо основні епохи та характерні риси для прикрас тих часів:

  • Бароко. Для виробів цієї епохи характерні урочистість, яскравість, лаконічна розкіш. Прикраси мають дорогоцінні інкрустації, складні орнаменти та виразні деталі декору. А одним з найпоширеніших видів аксесуарів цієї епохи є кулони.

  • Рококо. В цю епоху найпопулярнішими були вироби з золотим обрамленням коштовностей та діамантовим розсипом.

  • СРСР. Прикраси тих часів були невигадливі, здавались досить простими. Для виробів використовувались смарагд, рубін та штучні діаманти, обрамлені золотом 


Фінальні думки

Старовинні ювелірні вироби відрізняються від сучасних своєю масивністю та складною структурою. А для виготовлення використовувались не тільки цінні метали, деякі з прикрас могли бути інкрустовані бісером, склом, фарфором та інше.

Цікавий факт:
Деякі вінтажні аксесуари мають штампи у вигляді флори або фауни, героїв легенд та казок.

 

Популярними різновидами старовинних прикрас є:

 

  • Брошки. Для вінтажу характері прикраси з рельєфними портретами, комахами, тваринами, птахами або рослинами. Такі прикраси зазвичай масивно прикрашені камінням та візерунками.
  • Браслети. Старовинні предмети цієї категорії прикрашені різними візерунками, цінним камінням і мають багатошарові форми.
  • Сережки та кліпси. Такі аксесуари відрізняються масивністю і прикрашені яскравим камінням. Особливо розповсюдженими були сережки зі смарагдами.
  • Кулони, підвіски, медальйони. Як правило, це прикраси, які складаються з дрібних елементів, та прикрашені великим камінням, фаянсом та інше.
  • Персні, декоровані каменями, складними візерунками тощо.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями у соціальних мережах:

Поділись своєю думкою або задай питання, що цікавить тебе! Ми завжди готові відповісти:

Залишіть свій коментар

Надіслати коментар
підписка на розсилку Centaurus journal
Підписатися на розсилку